Discord

Klikni pre pridanie

Discord vs Slack

V apríli sme vytvorili náš vlastný Slack “server”. Už keď sme to vytvárali, tak sme sa nevedeli poriadne rozhodnúť medzi Slack-om a Discord-om. Postupom času sa nám však Discord začal javiť ako lepšia voľba. Jeden z hlavných dôvodov je ten, že sa nám zdá, že Slack využívajú hlavne už pracujúci programátori. Discord by teda mal byť dostupnejší pre našu cieľovú skupinu.

A tak sme zo Slack-u prešli na Discord.

Prečo vlastne mať niečo takéto?

Discord Channel
Discord channels

Radi by sme vybudovali komunitu ľudí, ktorí sa spolu učia programovať a navzájom si pomáhajú. Discord je dobrým miestom, kde by sa táto komunita mohla stretávať. Je to trochu osobnejšie, ako facebooková skupina, ale zároveň dosť neosobné na to, aby sa ľudia museli hanbiť.

Čo tam?

Možno chceš vedieť, kam sa pohnúť ďalej na tvojej programátorskej ceste. Alebo nevieš, ako si nájsť svoj prvý programátorsky job. Alebo možno chceš len spoznať nových ľudí s podobnými záujmami. Alebo sa posťažovať o tom, ako ti Javascript nepovedal, že ti tam chýba parameter a pol dňa si to hľadal. S tým všetkým a aj s hocičím ďalším kľudne prijdi na náš Slack.

Pravidlá?

Buď milý/a.

Prihlás sa na odber nášho newslettra