Ep. 38 – Podľa čoho vybrať prvý job?

V ktorej firme dokáže junior najviac vyrásť? Kde sa najviac naučí? Ktoré prvky pri výbere firmy sú dôležité? Čo sa pýtať na pohovore? Toto všetko, plus ďalšie veci sa dozvieš v tomto podcaste.

Stiahnuť

(00:00 – 01:30) – Úvod
(01:31 – 05:10) – Prečo je táto téma dôležitá?
(05:11 – 08:19) – Ktoré prvky nie sú dôležité?
(08:20 – 10:25) – Čo je teda dôležité?
(13:59 – 24:25) – Ako máš zistiť, či tieto prvky firma spĺňa?
(24:26 – 34:02) – Startup vs Korporácia
(34:03 – 35:08) – Známa vs Neznáma spoločnosť
(35:09 – 37:44) – Open source vo firmách
(37:45 – 39:56) – Zhrnutie
(39:57 – 41:07) – Záver

Na čom skoro vôbec nezáleží?

  • Programovací jazyk, s ktorým budeš pracovať ako junior, nie je až taký dôležitý (pokiaľ to nie je niečo archaické). Dôležité je niečo iné
  • Plat by nemal byť dôležitý faktor

Ktoré prvky sú dôležité?

  • Seniornejší, skúsenejší kolegovia, ktorí ťa toho môžu veľa naučiť
  • Práca na nových produktoch, ale aj manažovanie existujúcich
  • Code reviews, unit testy

Ako to zistiť?

  • Pýtať sa na pohovore
  • Zistovať na internete
  • Pýtať sa známych, spolužiakov

4 Replies to “Ep. 38 – Podľa čoho vybrať prvý job?”

  1. abcdefgh

    Ahoj, urobíte epizódu aj o platoch ? O ich výške, vyjednávaní, pod akú hranicu by človek nemal ísť a porovnanie konkrétnych znalostí s férovým platom ktorý si pýtať.

    • Gabriel Kerekes

      Čauko, Jakub mi už také niečo spomínal. Môj názor na to bol taký, že je to veľmi individuálne a preto neviem, či sa to úplne dá povedať. Porozmýšľame nad tým a snáď sa to aj nejak vymyslíme 😉 Čiže asi sa dá taká epizódka očakávať 😉 Ďakujeme za tip a za komentár 😉

  2. abcdefgh

    Zabudol som sa opýtať, keď máte nejaký task v robote, je možné si to buildnut v idecku a hneď skúsiť či to ide, alebo v akej faze človek zistí že to nejde ? až po testoch ktoré sa urobia neskôr ?

    • Gabriel Kerekes

      Väčšinu vecí si vieš veľmi rýchlo otestovať. Otázka pár sekúnd (niekedy aj minút) – zbuildíš, spustíš, preklikáš a vieš, či ti to funguje, alebo nie. Záleží, ako dlho trvá build – vie trvať aj minúty a aj viac.

      Niektoré veci ti odhalia ale až testy – ktoré buď ty spustíš, alebo sa automaticky spustia pri commite. Ale stále to nie je v produkcii.

      Ďalšie veci môžu byť potom tak špecifické, že iba na produkcii nefungujú, alebo nefungujú v spojení s inými časťami kódu, s ktorými to ani poriadne nevieš otestovať. Napr. integrácia s treťou stranou, ktorá môže mať trošku inú dev API ako produkčnú.

      Väčšinou je to ale ten prvý prípad, že to vieš relatívne rýchlo otestovať a tým pádom vyvíjať – má to aj nejaký pojem, ktorý mi teraz nenapadá 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlás sa na odber nášho newslettra